Güzel Sanat Dalları Nelerdir?

Bugün sizlere güzel sanat dalları hakkında bir yazı hazırladık. Güzel sanatın dallarının neler olduğundan bahsedeceğiz.

Güzel-Sanat-Dalları-Nelerdir

Aklınızda şu sorular mı var;

+ Güzel sanatlar nedir?

+ Güzel sanatların dalları nelerdir?

Merak etmeyin yukarıdaki yazıların ve aklınızda oluşabilecek diğer tüm soruların yanıtlarını bu yazıda bulabileceksiniz. Bu yazıda bir kurs seviyesinde bilgilendirme sağlayacaksınız.Dilerseniz yazımzıa geçelim.


 1. Edebiyat: Kelimelerle yapılan bir güzel sanattır. Nazım ve nesir yolundaki bütün eserler bu kola girer.
 2. Resim: Yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanattır. Resim yapan sanatçıya ressam adı verilir.
 3. Heykel: Ya tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işidir. Heykel yapanlara heykeltıraş adı verilir.
 4. Mimarlık: İnsanların estetik zevklerine hitap edecek şekilde yapılar yapmaktır. Tarihî olmak özelliğini kazanmış yapıtlar, tapmaklar, camiler, saraylar, bir medeniyetin en güzel eserlerini meydana getirirler. Sanatçılarına mimar adı verilir.
 5. Musiki (Müzik): Sesleri melodi haline getirme sanatıdır. Müzik, pek çok bölümlere ayrılır. Musiki bestecilerine musıkişinas denir.
 6. Tiyatro: Bir hikâyenin, sahnede, oyuncular tarafından canlandırılarak temsil edilmesi sanatıdır. Bugün tiyatro eserleri, sinemalarda, radyolarda, televizyonlarda yer almaktadır. Eseri oynayan sanatçılara aktör, aktris adı verilir.
 7. Dans: Musikiye uyularak yapılan ritmik hareketlerdir. Pek çok çeşitleri vardır.

  Bugün sizlere bir kurs seviyesinde bilgilendirme yaparak, güzel sanat dallarından bahsettiğimiz bir yazı hazırlamıştık. Umarız hepinize yardımcı olmuştur. Sanat ile kalın!


  Eğer kaliteli bir güzel sanatlar kursunun nasıl işlediğini ve güzel sanatlar kursları hakkında detaylı bir bilgilendirme arıyorsan “Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Hizmetimiz” isimli yazıyı okumanı şiddetle tavsiye ederiz.